10 کشور محبوب و ارزان برای سفر زمینی

همه ما دوست داریم به مکان‌های مختلف سفر کنیم و در طی سفرهایمان جاذبه های گردشگری معروف دنیا را ببینیم و یا با ناشناخته‌ها آشنا شویم، اما آنچه مانع دست یافتن ما به این آرزوها می‌شود بحث هزینه سفر است. 

خبریجات-به همین دلیل در این مطلب از فاینداتور قصد داریم تا محبوب‌ترین و ارزان‌ترین مقاصد مناسب برای سفرهای زمینی را به شما معرفی کنیم تا اگر قصد دارید تور زمینی خارجی بخرید، بتوانید راحت‌تر مقصدتان را انتخاب کنید.

1- ترکیه | رتبه اول تورهای زمینی ارزان

وقتی قرار باشد یک مقصد ارزان را به مسافران پیشنهاد کنیم که امکان سفر زمینی و هوایی به آن برای شما فراهم باشد، اولین پیشنهاد ما کشور ترکیه و سفر به یکی از شهرهای توریستی آن است. ما ایرانیها دوست داریم به ترکیه به خصوص شهرهای استانبول و آنتالیا سفر کنیم اما اگر هدف شما این است که سفرتان ارزانتر انجام شود، بهترین گزینه برای شما سفر به شهرهای مرزی ترکیه و ایران ‌اشد. پس اگر در فکر خرید تور ترکیه هستید به دو شهر وان ترکیه و استانبول به عنوان دو پیشنهاد عالی فکر کنید. شما می‌توانید متناسب با بودجه سفرتان قیمت تور زمینی وان و تور زمینی استانبول را بررسی کنید و هر پکیج مناسب خودتان را انتخاب کنید.
آیا برای سفر به ترکیه نیاز به ویزا دارید؟
اتباع ایرانی نیاز به ویزا ندارند.
مرز مشترک ایران و ترکیه کجاست؟
مرز بازرگان، رازیترکیه | رتبه اول تورهای زمینی ارزانترکیه رتبه اول تورهای زمینی ارزان

2- ارمنستان | سفر زمینی به ایروان
بعد از ترکیه به سراغ یکی دیگر از همسایه های ایران یعنی کشور ارمنستان Armenia می‌رویم. همان‌طور که می‌دانید بیشتر تورهای زمینی ارمنستان به مقصد شهر ایروان ارائه می‌شوند. شهر ایروان پایتخت ارمنستان و پیشرفته ترین شهر این کشور محسوب می‌شود. با توجه به پتانسیل بالای گردشگری شهر ایروان، شرایط خوبی برای مسافرانی که قصد دارند زمینی و یا ارزان به ارمنستان سفر کنند وجود دارد. شما می‌توانید در مدت اقامت‌تان در شهر ایروان به جای هتل های لوکس و چند ستاره از سویئیت آپارتمان ارزانتر استفاده کنید تا بیشتر بودجه سفرتان را برای خرید سوغاتی، بازدید از جاذبه های گردشگری و طبیعت‌گردی در دامنه های کوه آرارات صرف کنید.
آیا برای سفر به ارمنستان نیاز به ویزا دارید؟
اتباع ایرانی نیاز به ویزا ندارند.
مرز مشترک ایران و ارمنستان کجاست؟
مرز نوردوزارمنستان | سفر زمینی به ایروان سفر زمینی به ایروان

3- آذربایجان | سفر زمینی به باکو
سومین پیشنهاد ما برای سفر ارزان و زمینی به شما مسافران عزیز کشور آذربایجان و شهر مدرن باکو می‌باشد. شما می‌توانید در مدت 2 ساعت از طریق هوایی و یا 8 تا 10 ساعت با خرید تور زمینی باکو به این شهر زیبا برسید. مراکز خرید مدرن، تفریحات شبانه، جاذبه های تاریخی و فرهنگی متعدد و سواحل دریای خزر یا کاسپین از جمله دلایلی هستند که باعث شهرت بیشتر شهر باکو آذربایجان برای ما ایرانیها شده است.
آیا برای سفر به آذربایجان (باکو) نیاز به ویزا دارید؟
اتباع ایرانی نیاز به ویزا ندارند.
مرز مشترک ایران و آذربایجان کجاست؟
بیله سوار و آستاراآذربایجان | سفر زمینی به باکوسفر زمینی به باکو

4- گرجستان | سفر زمینی به تفلیس
اگر بخواهیم یک مقصد توریستی شبیه به کشور ترکیه به شما معرفی کنیم شاید بتوانیم از گرجستان Georgia یاد کنیم. بیشتر گردشگران در سفر به گرجستان از دو شهر تفلیس و باتومی دیدن می‌کنند. گرجستان با ایران مرز مشترک ندارد اما زمانی که شما تورهای زمینی گرجستانانتخاب کنید متناسب با برنامه پکیج مسافرتی انتخاب شده از یکی از کشورهای ارمنستان، آذریایجان و ترکیه به مرز گرجستان خواهید رسید. همان‌طور که می‌دانید فاصله شهر تفلیس به ایران کمتر از فاصله شهر باتومی به مرزهای کشور ما می‌باشد. به طور معمول برای تور زمینی تفلیس بیشتر مرزهای کشور آذربایجان و ارمنستان استفاده می‌شود. برای رسیدن به شهر باتومی نیز پیشنهاد می‌کنیم از دو کشور ارمنستان و ترکیه استفاده کنید.
آیا برای سفر به گرجستان نیاز به ویزا دارید؟
اتباع ایرانی نیاز به ویزا ندارند.
مرز مشترک ایران و گرجستان کجاست؟
مرز مشترک نداریم. معمولا از طریق کشورهای ترکیه، آذربایجان و ارمنستان می‌توانید به مرز گرجستان برسید.گرجستان | سفر زمینی به تفلیسسفر زمینی به تفلیس

5- ترکمنستان | سفر زمینی به عشق آباد
ترکمنستان Turkmenistan در لیست محبوب‌ترین مقاصد سفر برای ما ایرانی‌ها قرار ندارد اما اگر دوست دارید سفری چالشی به یک کشور جدید تجربه کنید به ترکمنستان به عنوان گزینه سفرتان فکر نمایید. ترکمنستان کشور پیشرفته‌ای نیست اما شهر عشق آباد جزو مدرن‌ترین و مجهزترین شهرهای این کشور محسوب می‌شود. اگر اولین بار است که به می‌خواهید به ترکمنستان سفر کنید بهتر است زمان سفرتان را با عید نوروز هماهنگ کنید. در این کشور نیز مانند ایران جشن های بسیار زیبا و جالبی در ایام نوروز برگزار می‌شود که می‌توانید گزینه بسیار عالی و ارزان برای خرید تور خارجی نوروز باشد. شما می‌توانید از شهر مشهد، قوچان، گنبد کاووسخودتان را به ترکمنستان برسانید.
آیا برای سفر به ترکمنستان نیاز به ویزا دارید؟
اتباع ایرانی نیاز به ویزا دارند.
مرز مشترک ایران و ترکمنستان کجاست؟
مرز باجیگران، درگزترکمنستان | سفر زمینی به عشق آبادسفر زمینی به عشق آباد

6- عمان | Oman
کمی از شمال کشور فاصله می‌گیریم و به سمت خلیج فارس می‌رویم. قصد نداریم درباره دبی با شما صحبت کنیم اگرچه دبی جزو 4 مقصد برتر سفرهای خارجی ما ایرانی ها می‌باشد اما اغلب نمی‌توانید سفر ارزان به دبی داشته باشید؛ بنابراین به جای دبی یک گزینه خوب به شما معرفی خواهیم کرد و آن کشور عمان است. بیشتر تورهای عمان به مقصد شهر مسقط است. شاید شما کمتر با دیدنی‌‌های مسقط آشنا باشید اما پیشنهاد می‌کنیم در سفرتان به مسقط از جاذبه های گردشگری تاریخی این شهر مانند قلعه جلالی، قلعه میرانی، مجسمه عظیم جثه کندرسوز، بازار مطرح و موزه های جالب مسقط دیدن کنید و بدانید تور مسقط تصور شما را نسبت به کشور عمان عوض خواهد کرد.
آیا برای سفر به عمان نیاز به ویزا دارید؟
اتباع ایرانی نیاز به ویزا دارند.
مرز مشترک ایران و عمان کجاست؟
مرز زمینی مشترک بین ایران و عمان وجود ندارد. مرز آبی ما مشترک بین دو کشور دریای عمان است.عمان | Omanعمان

7- عراق | ارزان ترین سفر زمینی برای ایرانیان
چند سال اخیر و پس از رفع مشکلات امنیتی کشور عراق مسافران بسیاری به این کشور سفر می‌کنند تا از اماکن زیارتی آن دیدن کنند. عراق پس از ترکیه به عنوان دومین مقصد توریستی محبوب ما ایرانی‌ها محسوب می‌شود که می‌توانید با هزینه بسیار کم به آن سفر کنید. معمولا بیشتر تورهای مسافرتی عراق در قالب تور زمینی کربلا- نجف ارائه می‌شود. اوج سفرهای ایرانی‌ها به عراق در ایام مناسبتی شیعیان به خصوص ماه محرم و صفر است اما در عید نوروز و یا ماه شعبان نیز مسافران زیادی به قصد زیارت حرم حضرت علی (ع) و حرم امام حسین (ع) به عراق مسافرت می‌کنند.<
آیا برای سفر به عراق نیاز به ویزا دارید؟
اتباع ایرانی نیاز به ویزا ندارند.
مرز مشترک ایران و عراق کجاست؟
مرزهای شلمچه، خسروی، مهران و چذابهعراق | ارزان ترین سفر زمینی برای ایرانیانعراق ارزان ترین سفر زمینی برای ایرانیان

8- کویت | سفر به کویت
کویت Kuwait کشور بسیار کوچکی در حاشیه خلیچ فارس است. شما برای سفر به کویت می‌توانید از مرز عراق به سمت بصره حرکت کنید و از آنجا وارد کویت شوید و یا می‌توانید از بندر امام خمینی، آبادان و خرمشهر با کشتی خودتان را به کویت برسانید. این کشور با وجود وسعت کم خود نقش مهمی در اقتصاد جهانی دارد و ارزشمندترین ارز جهان را از آن خود کرده است. کویت یکی از جالب‌ترین و متمدن‌ترین کشورهای عرب حوزه خلیج فارس است که مردمی با ملیت‌های مختلف با عقاید گوناگون در آن زندگی می‌کنند. به جز جاذبه های طبیعت گردی و بازارهای عالی کویت پیشنهاد می‌کنیم در سفرتان برج آزادی یا برج مخابرات کویت، بازار کویت، قصر سیف، مسجد بزرگ کویت و جزیره سبز را ببینید.
آیا برای سفر به کویت نیاز به ویزا دارید؟
اتباع ایرانی نیاز به ویزا دارند.
مرز مشترک ایران و کویت کجاست؟
کلیه بنادر جنوب غرب ایران از جمله بندر امام خمینی، آبادان و خرمشهرکویت | سفر به کویتکویت سفر به کویت

9- تاجیکستان | سفر زمینی به دوشنبه
کشور تاجیکستان Tajikistan چند سال است که به واسطه برگزاری جشن های بزرگ نوروز شهرت خوبی در جهان کسب کرده است. کشور تاجیکستان بیشتر جذابیت های خود را مدیون مراسم‌ های سنتی و آیین‌های فرهنگی‌اش می‌باشد که بسیاری از آنها در لیست میراث ناملموس جهانی ثبت شده‌اند. شباهت فرهنگی بسیار زیادی بین ما و تاجیکستان وجود دارد و شاید زبان فارسی (زبان مشترک) بین دو ملت دلیل خوبی برای گردشگرانی است که دوست دارند سفر ارزان به خارج از کشور داشته باشند اما سطح زبان انگلیسی آنها بالا نیست.
آیا برای سفر به تاجیکستان نیاز به ویزا دارید؟
اتباع ایرانی نیاز به ویزا دارند.
مرز مشترک ایران و تاجیکستان کجاست؟
مرز مشترک ندارند و باید برای سفر زمینی از مرز ترکمنستان و ازبکستان وارد تاجیکستان شوید.تاجیکستان | سفر زمینی به دوشنبهتاجیکستان سفر زمینی به دوشنبه

10- ازبکستان | سفر زمینی به پایتخت ازبکستان
ازبکستان Uzbekistan نیز یکی از کشورهای ارزان برای سفر ما ایرانی ها محسوب می‌شود. سفر به ازبکستان بیشتر برای ما ایرانیها جنبه نوستالژیک دارد. بخارا، تاشکند، سمرقند، سیردریا و خوارزم اسامی هستند که ما بارها و بارها در تاریخ کشورمان ایران مطالعه کردیم. بیشتر مسافرانی که به ازبکستان سفر می‌کنند هدفشان بازدید از شهر تاشکند می‌باشد. تاشکند را می‌توانیم پایتخت کمتر دیده شده آسیا بدانیم که نقش مهمی در اقتصاد آسیای میانه دارد. بهترین زمان سفر به تاشکند فصل بهار و پاییز است که می‌توانید از جاذبه های گردشگری معروف آن مانند مجسمه امیر تیمور، مسجد مینور، موزه تاجیکستان و کاخ شاهزاده رومانوف دیدن کنید.
آیا برای سفر به ازبکستان نیاز به ویزا دارید؟
اتباع ایرانی نیاز به ویزا دارند.
مرز مشترک ایران و ازبکستان کجاست؟
مرز مشترک ندارند و باید برای سفر زمینی از مرز ترکمنستان وارد تاجیکستان شوید.ازبکستان | سفر زمینی به پایتخت ازبکستانازبکستان سفر زمینی به پایتخت ازبکستان

آخرین تغییر در 08 فروردين 1399 ساعت: 7:01 ب ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top