نامه کانون کارگردانان سینمای ایران،سیاهکاری جدید برای رد گم کردن!

کانون کارگردانان سینمای ایران در نامه‌ای به حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی عنوان کردند که تخصیص مبلغ پانصد هزار تومان عیدی یا کمک‌رفاهی در شأن سینمای ایران نیست.

خبریجات:کانون کارگردانان خانه سینما و سردمدارش از شگفتی های نه فقط سینما،بلکه خلقت هستند!همواره یا موضع گیری های معنادار اتخاذ می کنند یا پشت باد دیگران خوابیده و هنگامی که آب ها از آسیاب افتاد،نامه و بیانیه ای واهی صادر می کنند برای خالی نبودن عریضه.برای برخی از اعضای این کانون و رییس آن،همیشه هدف وسیله را توجیه کرده و می کند!

الان بیش از یک ماه از قضیه عیدی اعضای خانه سینما می گذرد و اعتراضات کمرنگ تر شده و به اصطلاح آب ها از آسیاب افتاده است،الان چرا به رییس سازمان سینمایی نامه نوشته اند؟!

اولا که رییس این کانون با رییس خانه سینما هم پیاله هستند و در هر نوع کاری با یکدیگر تشریک مساعی دارند.دوما که بیشتر صنوف و اعضایش از عملکرد رییس کانون کارگردانان که او را مسبب بسیاری از گرفتاری های این خانه می دانند همیشه گله مند هستند.سوما چرا این همه صبر کردند تا نامه سر و ته گشاده خود را خطاب به حسین انتظامی بنویسند؟!

دیر نامه نوشتن آنان به غیر از دلایل ذکر شده،یک دلیل عمده دارد،حضرات چون دنبال گرفتن سهم بیشتری از عیدی اهدایی سازمان سینمایی بودند،پس از اینکه 100 نفر از اعضای کانون کارگردانان خانه سینما به لیست گیرندگان عیدی اضافه شد و به حساب شان واریز،خیال شان راحت شد و با هماهنگی قبلی و برای عقب نماندن خیلی زیاد از قافله نامه سرکاری را نوشته و منتشر کردند.

( حیدری خلیلی: نسبت به لیستی که در شب عید اعلام شد ۱۰۰ نفر هم از اعضای کانون کارگردانان به مشمولان این طرح حمایتی اضافه شد و بر این اساس مجموع اعضای مشمول معرفی شده به ۲۶۳۳ نفر از ۲۹ صنف و گروه خاص رسید.) رسانه ها نیز بدون اینکه از خود بپرسند چرا این نامه منتشر شده،آن هم با این تاخیر؟نادیده و تفکر نکرده آن را منتشر کردند تا رییس و برخی از اعضای کانون کارگردانان را تطهیر کنند،هرچند تطهیر کردنی نبوده و نیستند!

مطمئنا حسین انتظامی نیز می داند که این نامه صوری است و برای رد گم کردن است!زیرا احتمالا پیش از نوشتن متن از آن اطلاع داشته است،همه می دانند که آقای دکتر با رییس سازمان سینمایی همیشه هماهنگ هستند!

سیدرضااورنگ

آخرین تغییر در 10 ارديبهشت 1399 ساعت: 9:32 ب ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:درباره نویسنده

khabarijat

Email این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top